Mecenātu projekti
Fondā izveidota īpaša programma “Nākotne”, kas ir fonda līdzdibinātāja Ernesta Berņa ģimenes labdarības programma, kas sniedz atbalstu dažādām iniciatīvām labdarības jomā. Programmas ietvaros tiek atbalstīti radoši cilvēki un izcilas organizācijas, kas iegulda pūliņus un zināšanas, lai veidotu saliedētu, pārtikušu un drošu sabiedrību. Projekti tiek atbalstīti no mecenāta ģimenes personīgajiem līdzekļiem, ģimenes vai saistītajiem uzņēmumiem un organizācijām. 

Būtisks atbalsts programmas ietvaros tika piešķirts žurnāla “Rīgas Laiks” izdošanai 2017.gadā, tāpat sniegts atbalsts radošās darbības biedrības „Grande“ audzēkņiem, sedzot ceļošanas izdevumus un dalību starptautiskajā baleta konkursā “ROYAL DANCE GRAND PRIX” Ķīnā, kur visi biedrības audzēkņi iekļuva finālā, kā arī ieguva godalgotas vietas, popularizējot Latvijas vārdu.
Pēdējo gadu lielākais atbalsta projekts šajā programmā bija palīdzība Rīgas 21.vidusskolas remontdarbu īstenošanai. Projekts ilga trīs gadus, tam noslēdzoties 2019.gadā. Projekta laikā tika atjaunotas skolas centrālās kāpnes, koridori, sanitārie mezgli un garderobe.
2022.gadā programmas “Nākotne” ietvaros tika sniegts atbalsts projektam “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi”. Projekta ietvaros tika izdota grāmata no žurnālista, raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda dokumentālās televīzijas raidījuma veidotajiem sižetiem par 50 Latvijas vēsturei nozīmīgiem notikumiem. Grāmatā tās autori populārzinātniski iepazīstina ar 50 faktoloģiski un sižetiski aizraujošiem stāstiem par zīmīgākajiem Latvijas vēstures atslēgas notikumiem no 1918. gada līdz mūsdienām. Apjomīgais izdevums pieejams latviešu, angļu un krievu valodā. Grāmatu atbalstīja arī Latvijas Nacionālā bibliotēka, “Citadele banka”, Nordtext, “DPD Latvija” un VFS Films.
2023.gada vērienīgākais programmas “Nākotne” projekts ir atbalsts laikmetīgās mākslas izstādei MŪSU MĀJAS BIJA ZEME. UZPLAUKUMS. Izstāde veidota no Venēcijas biennāles iespaidīgā Dānijas paviljona, kas īpaši pārradīts Rīgā. Mākslinieka Ufes Isoloto (Uffe Isolotto) un kuratora Jākoba Lilemozes (Jakob Lillemose) radītā hiperreālistiskā fantāzija, kurā saplūst vizuālās mākslas, kino, scenogrāfijas, dizaina un literatūras jomas, stāsta par cilvēces nākotni vizuāli krāšņā nezināmu augu un dabas elementu vidē ar atsaucēm uz Rīgas jūgendstila arhitektūru. Izstāde New Hanza birojos notiek no 23.septembra līdz 19.novembrim. Izstādi atbalsta arī Dānijas karalistes vēstniecība, New Hanza Biroji, Pillar Capital, Dānijas kultūras institūts, Nordic – Baltic Mobility Programme, Reposotory of Knowledge, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ziedoņa klasei, Latvijas Sabiedriskais Medijs un Latvijas Radio, Clear Channel un radio SWH.
Nodibinājums "Novum Riga Charitable Foundation”
Reģistrācijas numurs: 40008108111
Adrese: Elizabetes iela 21A-104, Rīga, LV-1010
E-pasts: info@novumriga.org
Tālrunis: (+371) 6728 1383
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram