“Labirints” kļūst par Latvijas arhitektūras gada balvas 2018 laureātu

Ar ABLV Charitable Foundation atbalstu pie Rīgas Doma tapušais bērnu rotaļu laukums "Labirints” un tā autori atzīmēti ar arhitektūras gada balvu.

Funkcionālais un estētiskais vides objekts “Labirints” pilsētas iedzīvotājiem un viesiem pieejams Rīgas Doma teritorijā. Tā autore ir tēlniece Liene Mackus. Projektu īstenoja idejas autori — nodibinājums Sineccura — sadarbībā ar Rīgas Domu.

Projekta nosaukuma izvēle nav nejauša. Radot šo darbu, tēlniece Liene Mackus iedvesmojusies no Rīgas Doma laukuma bruģī iestrādātajām kādreizējām māju un ielu līnijām, tās turpinot spēļu laukumā un veidojot vēsturiski mūsdienīgu labirintu, kas rosina tā apmeklētājus uz poētisku un daudznozīmīgu pasaules izpratni. Labirintā un citās laukuma vietās izvietotās telpiskās bronzas dzīvnieku skulptūras tapušas, iedvesmojoties no mītiskajiem viduslaiku dzīvniekiem.

Latvijas Arhitektūras gada balvas fināla žūrijas dalībnieks, lietuviešu arhitekts Lins Lapinskis atzinīgi novērtē bērnu rotaļu laukuma nozīmi kopējā pilsētas vidē: "Ja runājam par publisko telpu, man ļoti nozīmīgs šķiet bērnu rotaļlaukums "Labirints" pie Rīgas Doma. Tā dizains ir ļoti iejūtīgs ne tikai pret blakus esošo vēsturisko arhitektūru, bet arī pret pilsētu kopumā. Apbūves ierobežojumi vēsturiskajā centrā šo projektu dara sarežģītu, bet ļoti nepieciešamu.

Rotaļlaukums ienes pilnīgi citu dzīvību tūristu pilnajā vecpilsētā, tas šo vietu padarot aktīvu. Tas ir it kā pavisam neliels projekts, būtiski maina vidi — maina cilvēku plūsmu, virza cilvēkus un notur šajā vietā.

Šādas īpašības dažkārt ir svarīgākas nekā objekta dizains, tā vizuālais veidols. "Labirints" gan arī no vizuālā aspekta ir izdevies. Tā dizains nav infantilizēts, nav agresīvs savā vizuālajā izteiksmē. Tas domāts visām paaudzēm. Rotaļlaukumam ir patiesi universāls dizains, kas paredzēts gan bērniem, gan veciem cilvēkiem.”

ABLV Charitable Foundation pirmā bērnu rotaļu un aktivitāšu laukuma izveidē ieguldījis 50 000 eiro.


Visi raksti

Nodibinājums "Novum Riga Charitable Foundation”
Reģistrācijas numurs: 40008108111
Adrese: Elizabetes iela 21A-104, Rīga, LV-1010
E-pasts: info@novumriga.org
Tālrunis: (+371) 6728 1383
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram